10 Jakie sterydy stosować dla poprawy wytrzymałości i siły. Sklep ze sterydami online
Trzeba zdawać sobie sprawę, że każdy lek ma jakieś działania niepożądane. Małe dawki kortykosteroidów trzeba przyjmować przy niedoczynności kory nadnerczy. To, czego boimy się najbardziej, to sterydy podawane w dawkach przekraczających ilości fizjologiczne. Naturalne glikokortykoidy (kortyzol, kortyzon) zastępuje się w steroidoterapii silniej i dłużej działającymi pochodnymi. Kortyzol znika z organizmu w ciągu 7 godzin, lek syntetyczny działa godziny.
Zaletą terapii z wykorzystaniem leków steroidowych jest szybka redukcja stanu zapalnego, dzięki czemu może zostać wdrożone inne leczenie i pacjent nie musi przyjmować steroidów przez całe życie. W przypadku pacjentów leczących się na reumatoidalne zapalenie stawów, długotrwała terapia sterydami sprawia, że układ kostno-stawowy ulega dalszej degradacji – to przez wpływ sterydów na gospodarkę wapniowo-fosforanową. Sterydy, przyjmowane w celu osłabienia reakcji układu immunologicznego, mogą także doprowadzić do spadku odporności organizmu na wirusy.
Jakie są skutki uboczne sterydów?
Sterydy mogą powodować przetłuszczanie się skóry, infekcje skórne i trądzik. Należy podkreślić, że nadmiar testosteronu zwiększa agresję, może powodować wybuchy euforii, ale i stany depresyjne. Sterydy anaboliczne, znane po prostu jako sterydy lub anaboliki, kojarzą się przede wszystkim z siłownią, gdzie używa się pochodnych testosteronu.
- Mimo to pokusa “zrobienia wyniku” jest często tak silna, że zawodnicy sięgają po ten zakazany owoc.
- Administrator nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie porad i informacji zawartych w serwisie bez konsultacji ze specjalistą.
- Osoba, która buduje masę mięśniową także chce zobaczyć efekty swoich intensywnych treningów od razu.
- Stosowanie sterydów anabolicznych może doprowadzić do zniekształcenia wątroby, a w niektórych przypadkach, do niewydolności wątroby.
Korzystanie z nich ponad trzy tygodnie przyczynia się do rozwoju tolerancji – co oznacza, że skóra przyzwyczaja się do substancji i nie reaguje na nią tak jak pierwotnie. Wiąże się to z manifestacją wyprysku i silnego stanu zapalnego. Pacjent ponownie sięga po steryd wplątując się w swoiste błędne koło. Wówczas należy zrobić przerwę w terapii i rozważyć zmianę preparatu na inny.
Choroby wątroby – najczęstsze schorzenia tego organu, przyczyny, objawy i leczenie
Istotą działania kortykosteroidu jest wpływ na syntezę białek. Mogą ją zatrzymywać lub zwiększać, co wywołuje różne reakcje. Kortykosteroidy powstają w warstwie pasmowej oraz w bardzo małej części w siateczkowej. Mówiąc o tej grupie hormonów mamy na myśli głównie kortyzol (hydrokortyzon) i kortykosteron.
Biorąc pod uwagę skutki uboczne i zagrożenia, zarówno ludzie, jak i zwierzęta powinni przyjmować te leki wyłącznie z zalecenia i na receptę lekarza. Kortykosteroidów nie można stosować u pacjentów, którzy zmagają się z takimi chorobami bądź przypadłościami, jakie mogą być powodowane przez same kortykosterydy w ramach działań niepożądanych. Przyjmowanie hormonów powinno być ściśle ustalone i kontrolowane przez lekarza. Kortykosteroidy mają szerokie zastosowanie, ponieważ hormony różnią się między sobą właściwościami. Znajdują zastosowanie na przykład w dermatologii, w leczeniu chorób skórnych. Wykorzystuje się je także w celu zapobiegania odrzucenia przeszczepu.
Najczęściej w dermatologii, alergologii oraz reumatologii i neurologii. Leki te wydaje się tylko na receptę, a zatem ich stosowanie jest kontrolowane przez lekarza. Inaczej rzecz się ma ze sterydami anabolicznymi, bo ich dostępność jest łatwa, a skutki nadużywania bardzo niebezpieczne.
Skutki uboczne sterydów. Jak zapobiegać działaniom niepożądanym leków steroidowych?
Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie „ile trzymają sterydy? Czas ten jest uzależniony od wieku, płci i stanu zdrowia osoby, która je przyjęła. Znaczenie mają również właściwości używanego środka i długość przeprowadzonego cyklu. Działanie tych środków polega na stymulacji receptorów androgennych.
stosowanie leków
Przy niewielkich infekcjach organizm człowieka jest w stanie poradzić sobie sam, gdyż produkuje kortyzol – skuteczny w walce z odczynem zapalnym. Duża ilość kortyzolu wpływa na proces pobudzania substancji prozapalnych o nazwie cytokiny. Są jednak sytuacje, gdy organizm człowieka nie jest w stanie sprostać tak dużej potrzebie produkcji kortyzolu.
Zażywanie środków anabolicznych szkodzi zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Panowie, mimo iż mają początkowo większy popęd seksualny, po pewnym czasie zaczynają mieć ginekomastię, mniej plemników i mniej naturalnego testosteronu – to prowadzi do kurczenia się jąder i niekiedy do bezpłodności. Kobiety przyjmujące anaboliki mają niższy głos (niekiedy już na stałe), nieregularne miesiączki, zmiany skórne, łysienie i powiększoną łechtaczkę. Osoba je stosująca jest „napompowana”, sterydy kup jedynak tylko do pewnego momentu – gdy nie dostarczy ciału dawki sterydu, wygląd sylwetki znacznie się pogarsza i maleje siła mięśni. Wraz ze stosowaniem anabolików organizm coraz bardziej się do nich przyzwyczaja i wymaga po pewnym czasie coraz to większych dawek – preparat ma działanie uzależniające. Polega ona na stosowaniu glikokortykosteroidów naprzemiennie (co drugi dzień) z obojętną bazą, czyli obojętnym dla skóry preparatem o konsystencji kremu.